szkola@vancouverschools.pl
+48 887 808 266

Organizacja szkoły

Szkoła działa w oparciu o kalendarz roku szkolnego publikowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00

Nasza Kadra

Ewelina Pawlukowska

Dyrektor Szkoły / Nauczyciel języka polskiego

„Nie można uciec od pracy, która jest powołaniem” – słowa Juliena Greena mogą posłużyć jako motto mojej drogi zawodowej.
Jestem magistrem filologii polskiej, posiadam stopień nauczyciela mianowanego.
Od 2002 roku pracuję jako nauczyciel języka polskiego. I właśnie pracując na tym stanowisku, można być świadkiem wszelakich sukcesów. Mój sukces to świadomość, że zdobyło się sympatię uczniów, to duma z faktu, że przy naszym udziale, pod naszymi skrzydłami dorasta, dojrzewa, rozwija się, rozkwita młode pokolenie. Sukces to nabycie pewności, że jesteśmy tych młodych ludzi autorytetami, mędrcami, ale także drogowskazami moralnymi i etycznymi.
Jako nauczyciel języka polskiego chcę pozwolić uczniom dostrzec piękno i magię słów, upewnić w przekonaniu, że słowa mają nieograniczoną, niepohamowaną niczym moc. Wzruszają, uspokajają duszę, pobudzają wyobraźnię, budzą uczucia, przełamują bariery, świadczą o człowieku, o jego wrażliwości, stanie duszy i serca . Pragnę ową miłością zarazić swoich podopiecznych, aby nie obawiali się obcować ze słowem, aby dzięki niemu odkryli bogactwa, których nie przeczuwają.

Jerid Robson

Native Speaker

I am from Ontario in Canada, I received my History and Geography degree from Brock University in St.Catharines Ontario, as well as my Education degree from St.Johns, Newfoundland Canada. I have a passion for experiencing new cultures, and I have had the privilege of visiting beautiful geographical landscapes in 37 different countries so far, as well as learning about their history. I’m hoping my life experiences will help me to motivate my students, and instill a passion for life and learning that will stick with them for the rest of their lives.

Julita El-Jai

Nauczyciel przyrody, etyki

“Ukończyłam zootechnikę oraz ochronę środowiska, jestem również doktorem filozofii. Pracowałam zawodowo na każdym etapie kształcenia – od szkoły podstawowej do studiów podyplomowych. Jestem członkiem komisji etycznej ds. doświadczeń na zwierzętach. W nauczaniu przyrody najważniejszy jest dla mnie entuzjazm dzieci w poznawaniu otaczającego nas świata. Uwielbiam podróżować po świecie zarówno w rzeczywistości, jak i palcem po mapie.”

Sandra Hohlfeld

Nauczyciel muzyki i plastyki

Jestem Absolwentką Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Komponuję, piszę teksty. W 2015 roku wydałam debiutancką płytę „Sandy Hohlfeld”. Posiadam na swoim koncie współpracę z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak Inga Lewandowska, Bogumiła Tarasiewicz, Paulina Gołębiowska, Ida Zagórska, Justyna Świrniak, Katarzyna Maliszewska, Brian Fentress, Krzysztof Kiljański, Beata Bednarz, Janusz Szrom, Waldemar Franczyk, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Big Band Nowosolski. Otrzymałam również I nagrodę rektora za działalność artystyczną. Ukończyłam także Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz i Studium Pedagogiczne. Pracowałam jako wychowawca obozów muzycznych i plastycznych, dekorator. Obecnie jestem architektem wnętrz w pracowni architektonicznej.

Grzegorz Filutowski

Nauczyciel języka polskiego

„W każdym ziarenku ryżu jest kropelka potu” – będąc osobą zafascynowaną kulturą Wschodu, cytując powyższą sentencję Mencjusza pragnę pokazać, że ciężka praca zawsze przynosi owoc. W swojej pracy wyruszam w podróż po najdalszych zakątkach językowych; pokazuję, że nauka może być przyjemna i fascynująca.
Kończąc filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim w między czasie każdą wolną chwilę od książek spędzałem na treningach sportów walki. Posiadam pierwszy stopień mistrzowski w Wing Chun, państwową licencję instruktora samoobrony i dodatkowo ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Podróżuję po świecie, interesuję się fotografią, regularnie jeżdżę na rowerze, gram w szachy, koszykówkę i badmintona.

Agnieszka Jabłońska

Nauczyciel języka polskiego jako obcego

Absolwentka Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie.  Ukończyła podyplomowe studia w zakresie Psychologii Komunikacji Społecznej w Instytucie Psychologii UMCS. Zainteresowana podnoszeniem kompetencji komunikacyjnych i ciągłym rozwojem. W czasie studiów  już uczyła dzieci  języka polskiego. Miłośniczka dalekich podróży i dobrego filmu.  Ukończyła także studia z dydaktyki języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyta wiedza podczas studiów w połączeniu z praktykami pozwoliły podnieść kwalifikacje. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć wyrównawczych z projektów unijnych. Nadal dokonali swój warsztat polonisty. Pracuje nad atrakcyjnością zajęć prowadzonych przy zastosowaniu tablicy interaktywnej. Poza pracą w Publicznej Szkole udziela lekcji prywatnych języka polskiego dla obcokrajowców. Zainteresowania: komunikacja niewerbalna, literatura, teatr, fitness, moda.

Krystyna Gruca

Pedagog szkolny, nauczyciel EDB, wychowawca świetlicy

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Społeczno- Ekonomicznej w Warszawie w zakresie specjalności : pedagogika rodzinna i opiekuńczo – wychowawcza, oraz specjalności edukacja obronna i bezpieczeństwa publicznego. Ukończyłam również studia II stopnia na Wydziale Humanistycznym Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Dzięki mojej mentorce, wybitnej polskiej pedagog pani profesor Jadwidze Bińczyckiej  zaraziłam się pasją do czynnego angażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i promowania pedagogiki korczakowskiej . Mottem w mojej pracy są słowa twórczyni pedagogiki serca – profesor Marii Łopatkowej: ” Bez miłości nie ma wychowania”.

Justyna Rodak-Kowalewska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem pracy. Ukończyłam studia pedagogiczne oraz zarządzanie oświatą jak również uczestniczyłam w wielu szkoleniach i kursach organizowanych pod patronatem Polskiego Instytutu Montessori. To pozwoliło mi zrozumieć czym jest istota wychowania i nauczania dzieci. Priorytetem dla mnie jest wdrażanie uczniów do samodzielnego działania poprzez zainteresowanie ich zagadnieniami otaczającego świata. Staram się tworzyć różne materiały dydaktyczne, dzięki którym nauka staje się prostsza i ciekawsza.

Beata Skonieczna

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem absolwentką wydziału pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam studia w zakresie pedagogiki szkolnej i korekcyjnej, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz podyplomowo polityki i zarządzania oświatą. Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe jest potwierdzone tytułem nauczyciela mianowanego.  W czasie studiów bardzo zainteresowały mnie specyficzne trudności w uczeniu się, na których skupiłam się piszą prace dyplomowe i wykonując pierwsze kroki zawodowe.  Poszukując coraz to nowszych metod pracy ułatwiających dzieciom naukę podniosłam swoje kwalifikacje o tytuł instruktora efektywnych technik uczenia się.
Prowadząc zajęcia pracuję Metodą Projektu, Dziecięcej Matematyki prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, Weroniki Sherborne oraz Pedagogiki Zabawy, w których mam duże doświadczenie.
Praca z dziećmi  jest moją pasją, nie pozwala trwać w stagnacji. Każdy dzień w szkole wygląda inaczej. Radość dzieci i widoczne postępy w ich rozwoju dają mi wiele satysfakcji i chęci do dalszej pracy. Uważam, że każde dziecko ma inne możliwości i talenty. Staram się je odkrywać, rozwijać.
Przy moich uczniach staram się nie być anonimową osobą, ale człowiekiem z krwi i kości. Dlatego chętnie dzielę się swoimi pasjami do sztuk plastycznych i podróży.

Ewelina Michalska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

 

 

 

Sylwia Skrzypczak

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Jestem absolwentką Wrocławskiej Filologii Germańskiej oraz Universidad Santiago de Compostela w Hiszpanii. Dużo podróżuję po świecie i uwielbiam poznawać nowych ludzi, miejsca i kultury. Języki obce od zawsze są moją ogromną pasją, dlatego cieszę się, że mogę zarażać młode pokolenie otwartością na świat. Od wielu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą, a  także dorosłymi, bo nigdy nie jest za późno na naukę języków obcych! Kontakt z drugim człowiekiem i widoczny efekt mojej pracy, daje mi ogromną satysfakcję i kolejną dawkę energii potrzebnej do skutecznego nauczania.

Oleksandr Vakhitov

Nauczyciel matematyki i historii

Jestem nauczycielem z zawodu i z powołania. Jedenaście lat studiów na takich uniwersytetach jak Poliltechnika Kijowska, Uniwersytet Kamieniecki, Uniwersytet Warszawski, 3 dyplomy, przygotowanie pedagogiczne i ogromna pasja do nauczania dzieci sprawiły to, że uczę matematyki, informatyki oraz historii. Podstawą mojej metody nauczania są 3D: Dyscyplina, Dydaktyka, Doskonałość. Proponuję uczniom różne metody i sposoby prowadzenia zajęć, pozwalam sobie na eksperymenty metodyczne w ramach podstawy programowej, i wierzę w to, że dwukrotny wzrost zainteresowania dzieci w lekcji dziesięciokrotnie zwiększa szansę na sukces w nauczaniu.

Barbara Lawrence

Native Speaker

I am a native English speaker, from the United States, with over 40 years of teaching experience. For the last 13 years, I have either taught internationally, or been an administrator in an international school. I graduated with honors from the University of Wisconsin with a Bachelor’s Degree in Elementary Education, and I received my Master’s Degree in Curriculum and Instruction with highest honors. I’m a certified Cambridge Oral Examiner, and a published author. I was included twice in “Who’s Who Among America’s Teachers”, and was named “A Graduate of Distinction” by my high school five years ago. I was named “Business and Professional Woman of the Year” by the Racine Business and Professional Woman’s Association, and one of the top 25 managers in the country by Weekender’s International. I was one of 42 teachers, chosen from among several thousand, to receive a summer study grant to attend school, and live, in both Poland and Israel. I love to travel and learn about different cultures. I speak four different languages. In my spare time, I like to read, watch films, go to the theatre, listen to music, go dancing, and skiing.

Teaching is truly my lifeblood as is evidenced by the fact that I’ve retired several times and keep coming back. I love working with young people, and I get tremendous satisfaction out of knowing that they’ve learned something new and have felt a sense of accomplishment.

Marek Maciejewski

Nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca świetlicy

Jestem absolwentem studiów wyższych na wydziale politologi oraz w trakcie studiów magisterskich na kierunku wychowanie fizyczne. Posiadam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej, piłki nożnej, oraz siatkowej. Poza pracą w szkole jestem czynnym trenerem piłki siatkowej grup młodzieżowych i dorosłych. W poprzednich latach pracowałem jako animator sportu, gdzie moim głównym zadaniem była praca z dziećmi i młodzieżą.

Ramowy plan zajęć

  • 7.00-8.30 czas wolny
  • 8.30-12.00 zajęcia anglojęzyczne
  • 12.00-12.45 przerwa obiadowa
  • 12.45-15.15 zajęcia polskojęzyczne
  • 15.15- 18.00 świetlica/odrabianie lekcji/zajęcia dodatkowe

Do pobrania

Raport z ewaluacji zewnętrznej

prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie

Plan lekcji

Szczegółowe plany lekcji dla klas: 1-8

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń szkolnych

Regulamin Szkoły

Zbiór zasad panujących w naszej Szkole

Statut Szkoły

Cele, zadania i organizacja Szkoły

Program

Program wychowawczo-profilaktyczny 2019/2020

System oceniania

Wewnątrzszkolny system oceniania

Szkoła podstawowa Bemowo Nasza Szkoła w obiektywie 🙂 Warszawa Wola, Ochota

Dane kontaktowe

szkola@vancouverschools.pl

ul. Globusowa 38, 02-472 Warszawa, Poland

m: +48 887 808 266 t: (22) 632 16 67

Szkoła Podstawowa Warszawa Ochota

Warszawa Wola Nasza Szkoła Podstawowa, również Warszawa Bemowo ponadto Warszawa Ursus

Prywatna szkola podstawowa warszawa

Nasza Niepubliczna Szkola Podstawowa Warszawa to placówka edukacyjna.

Napisz do nas

15 + 4 =

Szkoła Vancouver Schools

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij / Share This

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi! /Share this post with your friends!