O Szkole

Kameralna Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa znajduje się w dzielnicy Włochy, przy ul. Globusowej 38 w Warszawie. Nasza placówka usytuowana jest w otoczeniu niskiej, willowej zabudowy i zieleni, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kombatantów, Stawu Koziorożca oraz placów zabaw. Budynek spełnia wszelkie normy p-poż i Sanepidu, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci w szkole. Zapraszamy do nas dzieci z całej Warszawy. Szczególnie wygodnie można do nas dojechać z dzielnic Warszawa Bemowo, Ochota, Wola, Włochy.

Historia powstania Szkoły

Dlaczego Vancouver Schools?

Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa to Szkoła, która powstała z fascynacji dwujęzyczną kulturą i edukacją kanadyjską oraz wysokim poziomem życia społecznego Kanadyjczyków.

Jako nauczyciel języka angielskiego z uznaniem obserwowałam, jak moje dwujęzyczne z domu córki w naturalny sposób, bez wysiłku przyswajają dwa języki jednocześnie. Kanadyjski system nauczania poznawałam poprzez kontakty z kanadyjskim ministerstwem edukacji oraz bezpośrednią obserwację zajęć w szkołach w Vancouver. Wzbudziło to we mnie chęć przeniesienia tego przyjaznego uczniom systemu do Polski. Pragnę, aby młodzi ludzie mieli możliwości zdobywania wiedzy w łatwiejszy, ciekawszy i przystępniejszy sposób. Moim pragnieniem jest, aby dzieci uczęszczające do naszej placówki wyrosły na osoby otwarte, pewne siebie i nowoczesne.

System kanadyjski koncentruje się na dziecku. Nauczyciel jest asystentem w ciekawej drodze poszukiwana informacji i zdobywania umiejętności. Respektowane są podstawowe potrzeby dziecka: potrzeba szacunku, prawo do zadawania pytań, prawo do popełniania błędów, samodzielnego poszukiwana informacji, eksperymentowania, również prawo do naturalnej aktywności fizycznej w klasie. Przestrzeń w anglojęzycznych salach lekcyjnych jest zorganizowana w taki sposób, aby dziecko mogło podążać za naturalną potrzebą zmiany pozycji ciała. Możliwość wstania, rozciągnięcia się czy bujania poprawia integrację sensoryczną, wpływa korzystnie na koncentrację dziecka oraz zapobiega wadom postawy. Dzieci są spokojniejsze i chętne do współpracy.

Pierwsze anglojęzyczne przedszkole kanadyjskie powstało w Warszawie w 2001 roku. Jego kontynuacją jest Dwujęzyczne Polsko – Angielskie Przedszkole Buzzy Bee. Sukces Przedszkola pozwolił na kontynuację i poszerzenie idei edukacji dwujęzycznej w Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Vancouver Schools.

Monika Allen – współzałożyciel

Nasze cele

Nadrzędnym celem szkoły jest przygotowanie dziecka do radzenia sobie we współczesnym świecie. Obok umiejętności funkcjonowania i zdobywania wiedzy w dwóch językach jednocześnie przykładamy dużą wagę do umiejętności takich jak:

 • prawidłowy rozwój społeczny i emocjonalny dziecka,
 • umiejętność samodzielnego myślenia i eksperymentowania,
 • umiejętność podejmowania ryzyka,
 • umiejętności samodzielnego poszukiwania i analizowania informacji,
 • budowanie pewności siebie,
 • asertywność oraz umiejętność wypowiadania się publicznie,
 • umiejętność współpracy, negocjacji i wspólnego podejmowania decyzji.

Równie ważne jest zdrowie fizyczne dziecka, a zatem celem szkoły będzie wyrobienie w dziecku zdrowych nawyków takich jak:

 • codzienny ruch na świeżym powietrzu,
 • prawidłowe siedzenie,
 • zasady zdrowego żywienia,
 • zachowania proekologiczne.

Założenia Szkoły

Założeniem szkoły jest nowoczesna edukacja dwujęzyczna. Nasz system nauczania łączy w sobie najlepsze praktyki i aspekty polskiego oraz kanadyjskiego systemu edukacji. Pracujemy w oparciu o aktualną podstawę programową MEN i podstawę programową British Columbia w oparciu o licencję Vancouver Schools. Codzienne zajęcia w języku angielskim prowadzone są zgodnie ze sprawdzoną metodą Immersion przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów kanadyjskich i brytyjskich.

Do pobrania

Raport z ewaluacji zewnętrznej

prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie

Plan lekcji

Szczegółowe plany lekcji dla klas: 1-8

Regulamin Szkoły

Zbiór zasad panujących w naszej Szkole

Statut Szkoły

Główne założenia i cele naszej szkoły

Program

Program wychowawczo-profilaktyczny

System oceniania

Wewnątrzszkolny system oceniania

Szkoła podstawowa Bemowo Nasza Szkoła w obiektywie 🙂 Warszawa Wola, Ochota

Dane kontaktowe

szkola@vancouverschools.pl
ul. Globusowa 38, 02-472 Warszawa, Poland
m: +48 887 808 266 t: (22) 632 16 67
Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa - Vancouver Schools - Warsaw 

Prywatna szkola podstawowa warszawa

Nasza Niepubliczna Szkola Podstawowa Warszawa to placówka edukacyjna.

Szkoła Podstawowa Warszawa Ochota

Warszawa Wola Nasza Szkoła Podstawowa, również Warszawa Bemowo ponadto Warszawa Ursus

Szkoła Vancouver Schools

Pin It on Pinterest

Share This

Udostępnij / Share This

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi! /Share this post with your friends!